PERŁY w kosmetykach - BLOG - Greenasia

Przejdź do treści

Menu główne:

PERŁY w kosmetykach

Greenasia
Opublikowany przez w SKŁADNIKI AKTYWNE · · Download pearl_pol.mp4
Tags: perłypearlperalpowder
 
"perły… jeden z najbardziej ekskluzywnych składników kosmetycznych"
 
Perły kojarzą się nam przede wszystkim z biżuterią, ale stanowią także cenny surowiec kosmetyczny, przeznaczony do jednych z najbardziej ekskluzywnych zabiegów na ciało dostępnych na rynku. Wyciągi, zwane inaczej ekstraktami czy też sproszkowanymi perłami, to bogate źródło aminokwasów o działaniu odżywczym, nawilżającym i spowalniającym procesy starzenia. Oraz soli mineralnych o właściwościach tonizujących, nawilżających, wzmacniających, regulujących metabolizm komórek skóry, przyczyniając się tym samym do jej odnowy.
 
- poprawia metabolizm skóry, działa przeciwzmarszczkowo,
- regeneruje, wzmacnia elastyczność i napięcie skóry,
- działa gojąco i antyseptycznie na drobne uszkodzenia skóry i wypryski,
- łagodzi,
- absorbuje nadmiar sebum, matowiąc skórę,
- zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek i porów skóry,
- wygładza, rozjaśnia i ożywia koloryt,
- jest niekomedogenny (nie powoduje zatykania porów)
 
Perły w kosmetyce są stosowane od wieków w krajach azjatyckich, głównie Chinach i Japonii. Azjatyckie kobiety wykorzystywały proszek perłowy do pielęgnacji zarówno zewnętrznie na skórę, jak i przyjmowany wewnętrznie w formie suplementu. Przypisywano mu własności przeciwzmarszczkowe, gojące, poprawiające koloryt skóry i chroniące przed słońcem. Sproszkowana masa perłowa oraz czyste perły do dziś są wymieniane w chińskiej Farmakopei leków.
 
Prof. E. Lopez z Instytutu naukowego we Francji, od 10 lat zajmuje się badaniami nad masą perłową i jej wpływem na skórę oraz w zastosowaniu wewnętrznym na stawy i kości. Zgodnie z jej badaniami proteiny obecne w masie perłowej wykazują duże powinowactwo do ludzkich białek skóry, dzięki temu zmikronizowana masa perłowa ma zdolność wnikania do warstw naskórka, wpływając na ujędrnienie i elastyczność skóry oraz działając regeneracyjnie i gojąco. Pudrowi perłowemu przypisuje się również działanie rozjaśniające przebarwienia oraz poprawiające koloryt skóry.
 
Produkty oparte na perłach stosowane w kosmetyce dzieli się na 3 podstawowe rodzaje
 
1 - Masa perłowa (Mother of Pearl) - będąca sproszkowaną macierzą perłową, z której powstają charakterystyczne, czyste kuliste perły. Jest to proszek wykorzystywany jako eksfoliant i substancja nawilżająca w peelingach i maseczkach.
 
2 - Hydrolizowany proszek perłowy (Hydrolyzed pearl powder) - rozpuszczalny w wodzie, stosowany w produktach do pielęgnacji skóry i włosów (np. w szamponach, tonikach, kremach, maseczkach).
 
3 - Puder perłowy (Pearl Powder) - najbardziej ekskluzywna i najdroższa forma, otrzymywana w wyniku odpowiedniego rozdrobnienia czystych, autentycznych pereł, mająca postać drobnego pyłku stosowanego w kosmetykach do makijażu oraz w pielęgnacji.
 
W KTÓRYCH NASZYCH KOSMETYKACH ZNAJDZIESZ EKSTRAKT Z PEREŁ:

 
MOODS SNAIL PLUS PREMIUM PEARL SMOOTH & CLEAR SKIN – PEARL EXTRACT, maska w płachie
 
MOODS BLACK PEARL STARRY  MULTIPURPOSE JELLY MASK – PEARL POWDER, płatki kolagenowe
MOODS NATURAL YOGURT BLACK PEARL MOISTURE & NOURISHING – PERAL EXTRACT, maska w płachcie  

 
medogenny (nie powoduje zatykania porów)Brak komentarzy

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego