CERAMIDY - BLOG - Greenasia

Przejdź do treści

Menu główne:

CERAMIDY

Greenasia
Opublikowany przez w SKŁADNIKI AKTYWNE ·
Tags: ceramidyceramide
Ceramidy – czym są i jaką pełnią rolę w kosmetykach?
 
Ceramidy odgrywają ważną rolę w kosmetykach i są istotne w codziennej pielęgnacji skóry, szczególnie tej nadmiernie przesuszonej. Ich regularne stosowanie zapewni skórze zdrowy i młody wygląd.
 
Podstawowe cechy, które wykazują ceramidy w kosmetykach to działanie: nawilżające, odżywiające i ochronne przed czynnikami zewnętrznymi. Ale ich pozytywny wpływ na skórę jest o wiele szerszy:

  • odbudowują naturalną barierę lipidową skóry (chroniącą przed czynnikami zewnętrznymi jak, promieniowanie UV, mróz, wiatr oraz nagłe zmiany temperatury,
  • ujędrniają skórę dojrzałą,
  • utrzymują odpowiedni poziom elastyczności naskórka
  • skutecznie spowolniają pojawianie się pierwszych oznak starzenia się skóry
  • wykazują działanie przeciwzmarszczkowe,
  • przyspieszają proces regeneracji,
  • trzymują właściwy poziom nawilżenia skóry
 
Ceramidy to naturalny składnik lipidów skóry, stanowiący ważne spoiwo wypełniające przerwy międzykomórkowe w warstwie rogowej naskórka ludzkiego. Ceramidy potocznie nazywane są cementem międzykomórkowym, ponieważ spajają ze sobą komórki naskórka. Dzięki czemu naskórek działa prawidłowo jako bariera ochronna przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. I jednocześnie zapobiega nadmiernej utracie wody przez naskórek. A nawet więcej, poprawia jej wchłanianie, a to z kolei wpływa na odpowiednie nawilżenie skóry. Niestety produkcja ceramidów w komórkach ciała spada wraz z upływem czasu. A po skończeniu 40 roku życia ich produkcja może maleć już drastycznie a skóra i włosy tracą swą elastyczność. U kobiet spadkowi poziomu ceramidów sprzyja także przekwitanie i związane z nim zmiany hormonalne. Brak ceramidów sprawia, że naskórek jest suchy, staje się cieńszy i mniej elastyczny, zaburzeniu ulegają też procesy rogowacenia. Efektem jest szybszy proces starzenia się skóry.
 
Dlatego warto uzupełniać ich niedobór stosując kosmetyki pielęgnacyjne zawierające je w swoim składzie. Wyróżniamy 7 klas ceramidów, występujących w warstwie rogowej naskórka, oznaczając je cyframi: 1, 2, 3, 4, 5, 6I, 6II. Różnią się one składem oraz budową chemiczną.
 
(Ceramide 2) jest ważnym składnikiem cementu międzykomórkowego, a ponadto reguluje proces złuszczania się naskórka.
(Ceramide 3) jeden ze składników płaszcza lipidowego naskórka i jest istotny dla jej prawidłowego natłuszczenia i utrzymania właściwości barierowych i ochronnych skóry
 
W naszych kosmetykach ceramidy znajdziesz w:
(KK001) KIHAKU TOMATO WHITE & CLEAR DAY & NIGHT FACIAL CREAMBrak komentarzy

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego