SNAIL - ekstrakt ze śluzu ślimaka - BLOG - Greenasia

Przejdź do treści

Menu główne:

SNAIL - ekstrakt ze śluzu ślimaka

Greenasia
Opublikowany przez w SKŁADNIKI AKTYWNE · · Download snail_pol.mp4
Tags: ślimaksnailprzeciwzmarszczkowy
Właściwości pielęgnacyjne i prozdrowotne śluzu ślimaka były znane już w starożytności. W Grecji Hipokrates wykorzystywał śluz ślimaka do leczenia silnego kaszlu i trudno gojących się ran. Jednak dopiero w latach 80-90 ubiegłego wieku zaczęto kompleksowe badania na dobroczynnym wpływem filtratu ze śluzu ślimaka zwłaszcza na naszą skórę.

Jak ponownie odkryliśmy efektywne działanie śluzu ślimaka? Jak to często bywa… przypadkiem. Właściciel farmy w Chile (hodowano tam ślimaki z gatunku Helix Aspersa Muller) zauważył, że na jego dłoniach drobne skaleczenia bardzo szybko się goją. A wkrótce, że skóra na dłoniach wygląda o wiele lepiej niż na reszcie ciała. Należy zaznaczyć, że większość pracy wykonywał ręcznie. Profesjonalne badania rozpoczął syn właściciela farmy (lekarz).

Pierwsze kosmetyki ze śluzem ślimaka powstały na początku lat 90. Czasy świetności kosmetyków ze śluzem nadal trwają. I każdy z nas może osobiście przekonać się na własnej skórze o efektywnym działaniu tego składnika.

Śluz ślimaka pozyskiwany jest z gruczołów, jakie znajdują się na jego nodze. Są to dwa rodzaje śluzu: limozyna i kryptozyna. Przy czym ta pierwsza nie ma pozytywnych właściwości dla skóry człowieka. Krypotozyna u ślimaków pełni funkcję regeneracyjną – przyśpiesza odbudowę tkanek uszkodzonych np. w trakcie poruszania się. I to ten składnik jest ceniony za swoje właściwości lecznicze i pielęgnacyjne również dla nas.

Jakie substancje znajdziemy w śluzie ślimaka – kryptozynie?
  • naturalne antybiotyki, które zwalczają stany zapalne skóry i bakterie odpowiedzialne za powstawanie np. zmian trądzikowych
  • alantoina, która skutecznie łagodzi podrażnienia, zmniejsza widoczność blizn, czy rozstępów. Ma również silne właściwości nawilżające i regenerujące uszkodzony naskórek;
  • kolagen i elastyna – o właściwościach wygładzających zmarszczki, zwiększających jędrność i napięcie skóry;
  • kwas glikolowy, które ma działanie wygładzające i peelingujące. Spowalnia procesy starzenia się skóry. Reguluje wydzielanie sebum, odświeża i oczyszcza skórę;
  • proteiny i witaminy A, C, E, które odmładzają skórę, dogłębnie nawilżają i poprawiają jej koloryt.
 
Kosmetyki, które zawierają filtrat ze śluzu ślimaka, mają opinię bardzo skutecznych preparatów, które mogą skutecznie wspierać leczenie dermatologiczne. Antybakteryjne działanie kryptozyny zawartej w śluzie ślimaka wspomaga pielęgnację skóry problematycznej, trądzikowej, skłonnej do wyprysków czy do tworzenia przerostów w procesie gojenia.

Kryptozyna wykazuje również właściwości antyoksydacyjne dzięki czemu wspomaga procesy regeneracji i odbudowy naskórka. Dlatego śluz ze ślimaka pojawia się wielu preparatach do cery dojrzałej. Ważnym składnikiem śluzu ślimaka jest kwas glikolowy (kwasy AHA), który ma działanie wybielające,  delikatnie złuszcza martwy naskórek i usuwa zaskórniki. Poprawia nawilżenie skóry. Pobudza produkcję kolagenu i elastyny a tym samym wpływa na poprawę struktury i gęstości skóry. Oraz większa penetrację innych składników w głąb skóry.

Substancje występujące w śluzie ślimaka są całkowicie naturalne, dlatego kosmetyki z filtratem ze śluzu ślimaka są również zalecane do skóry alergicznej.
 
Czy pobieranie tej substancji ze ślimaków jest dla nich bezpieczne, czy ich to nie boli? To jedno z najczęstszych pytań, jakie pojawiają się wśród klientów decydujących się na zakup kosmetyków ze śluzem ślimaka.

Cenny śluz ślimaka, pełen wysokowartościowych dla ludzkiej skóry składników musi być pobierany od niezestresowanych ślimaków. Dlaczego? Ponieważ zestresowany ślimak, który czuje zagrożenie, zaczyna wydzielać toksyny przez co śluz staje się niezdatny do użycia. Tak więc cały proces pozyskiwania niejako „musi” odbywać się w jak najlepszych warunkach dla ślimaka.

Śluz ślimaka, pozyskiwany jest w całkowicie naturalny i bezbolesny sposób. Ślimaki – Helix aspera Muller – żyją na specjalistycznych fermach, gdzie przez większość czasu posilają się roślinami. Proces pozyskiwania śluzu jest czasochłonny i dość skomplikowany technologicznie. Na początku ślimaki są oczyszczane, a następnie umiejętnie pobudzane do wydzielania kryptozyny. Cały zabieg jest dla ślimaków nieinwazyjny i nieszkodliwy.

Ślimak daje jednorazowo około 20ml śluzu, a następie wraca na fermę. Obróbka pobranego śluzu jest bardzo rygorystyczna. Uzyskany filtrat jest niezwykle lekką, ale również najbogatszą wersją śluzu ślimaka. Pod względem mikrobiologicznych charakteryzuje się wysoką czystością.

Cały proces pobierania śluzu ze ślimaków jest bardzo czasochłonny i kosztowny. Co przekłada się również na cenę kosmetyków zawierających ten składnik. Kosmetyki z filtratem ze śluzu ślimaka nie należą do najtańszych. Warto kierować się w tym przypadku ceną, a także pozycją, jaką zajmuje śluz ze ślimaka w składzie kosmetyku na opakowaniu. Jeżeli jest to początek listy, mamy pewność, że formuła preparatu obfituje w ten składnik. Od 2006 roku ekstrakt ze śluzu ślimaków widnieje w międzynarodowym rejestrze składników International Nomenclature Ingredients INCI jako snail secretion filtrate.

Śluz ślimaka znajdziecie w wielu naszych kosmetykach. Szczególnie polecamy serię SNAIL CARE (krem na noc, żel pod oczy, esencja i emulsja). Oraz krem na dzień MOODS SNAIL GREEN TEA CARE CREAM. Jeśli lubicie zabiegi pielęgnacyjne przy pomocy masek w płachcie polecamy dwie serie: MOODS SNAIL & FLOWER oraz MOODS SNAIL plus PREMIUM. Oraz maskę w płachcie MOODS SNAIL GOLD STARRY FACIAL TREATMENT MASK.Brak komentarzy

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego