ALOES - BLOG - Greenasia

Przejdź do treści

Menu główne:

ALOES

Greenasia
Opublikowany przez w SKŁADNIKI AKTYWNE ·
Tags: aloesaloe
ALOES - BOGACTWO SKŁADNIKÓW
Nie sposób przecenić właściwości tej wspaniałej rośliny. Znajduje ona zastosowanie przede wszystkim w medycynie naturalnej i kosmetyce. W zielonym, soczystym wnętrzu liści aloesu, ukrywa się szereg substancji, w stężeniu niespotykanym w żadnej innej roślinie. Znajdziemy tam przede wszystkim aktywne substancje: aloeemodynę, aloinę i barbaloinę. Sterole roślinne: kampesterol i beta-sitosterol. A także aminokwasy i polisacharydy. Ponadto znajdujemy tam bogactwo kwasów tłuszczowych, min. kwas linolowy, linolenowy, kaprylowy, mirystynowy i oleinowy. Zawiera również cenne mikroelementy: magnez, sód, wapń, żelazo, miedź, selen i chrom. Dodatkowo znajduje się tam cały kompleks witamin: witamina A, witamina C, witamina E, tiamina, ryboflawina, witamina PP, kwas pantotenowy, pirydoksyna, biotyna, kwas foliowy, kobalamina.
Aloes największe triumfy wciąż święci w kosmetyce naturalnej! Aloes pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych i skutecznych składników preparatów kosmetycznych. Możemy go znaleźć we wszystkich formach kosmetycznych: żelach, kremach, maściach, balsamach do ciała, mleczkach, peelingach i maseczkach do twarzy. Z dodatkiem aloesu możemy się również spotkać w pastach do zębów, odżywkach do włosów i szamponach.

ALOES - DZIAŁANIE NA SKÓRĘ
Przede wszystkim wspomaga jej regenerację i gojenie się jej uszkodzeń - poprzez przyspieszenie krążenia krwi w obrębie ran czy otarć. Maści, czy żele z aloesem skutecznie wspomagają tworzenie się fibroblastów, odpowiedzialnych za gojenie ran i produkcję kolagenu. Aloes doskonale radzi sobie również w przypadku poważniejszych problemów skórnych, takich jak: odleżyny, owrzodzenia cukrzycowe, czy odparzenia - w tym odparzenia tzw. pieluszkowe - u niemowląt.  

Działa bakteriobójczo, bakteriostatycznie, przeciwgrzybiczo i przeciwwirusowo. Potrafi doskonale wnikać w głąb skóry. Dzięki zawartości antyprostaglandyny ma wyjątkowo silne działanie przeciwzapalne. Aloes może być stosowany w kosmetykach dla osób cierpiących na alergie, mało tego, sam wykazuje właściwości antyalergiczne.
Niezależnie od rodzaju posiadanej przez nas cery, to świetny sposób na promienną i wygładzoną skórę, doskonale łagodzi podrażnienia skóry, ma działanie tonizujące i przywraca skórze równowagę kwasowo - zasadową. W przypadku skóry suchej, w widoczny sposób ją nawilża i koi, zapobiega również utracie wody z naskórka. Kosmetyki aloesowe do pielęgnacji skóry problematycznej, z trądzikiem, działają kojąco i bakteriobójczo na zmiany chorobowe, przyspieszają jej gojenie.
U osób ze skórą dojrzałą, dzięki dużej zawartości witaminy E, aloes skutecznie działa przeciw wolnym rodnikom, podnosi poziom kolagenu w skórze, poprawiając przez to jej strukturę.

Naturalny filtr UVA i UVB: Związki antrachinonowe, które znajdują się głównie w skórce aloesu, znaleźć można w niewielkich ilościach także w jej miąższu. Zawartość ich jest jednak wystarczająca na to, aby czysty aloes wykazywał jedną z unikalnych w świecie roślinnym cech - pochłaniania część ultrafioletowego promieniowania słonecznego - to właśnie potrafią czynić antrachinony. Ponieważ tak zwany naturalny faktor przeciwsłoneczny aloesu nie jest zbyt wysoki (ok. 2 do 5 w europejskiej skali 0-25), wiele firm decyduje się na wzmocnienie go przez dodatek innych popularnych substancji o działaniu ekranującym. Aloesowe kremy do opalania, nawet jeśli dodano do nich syntetycznych filtrów przeciwsłonecznych, są jednak bezkonkurencyjne, gdyż jeszcze dodatkowo i bardzo dogłębnie chronią skórę przed przesuszeniem na słońcu, a także działają doraźnie kojąco w przypadku jakichkolwiek podrażnień termicznych.
„Odmłodzenie” skóry: Regenerujące działanie aloesu polega na „zwiększeniu” sprawność podziałów komórkowych. Krótko mówiąc - ta cecha służy „przypominaniu" skórze jej młodzieńczych czasów. Pamiętajmy o tym, że aloes działa w ten sposób niejako „u źródła", na poziomie komórkowym.
Jędrność i elastyczność: Stymulacja fibroblastów - komórek produkujących kolagen i elastynę. Nasza skóra składa się w 72% z włókien kolagenowych, czyli stanowią one jej główną składową. Przestrzenie między włókienkami kolagenu wypełniają m.in. mukopolisacharydy. Dopóki cała ta konstrukcja buduje się i regeneruje prawidłowo, skóra zachowuje młodzieńczą zwartość i elastyczność. Gdy fibroblasty zaczynają produkować zbyt mało kolagenu lub ulega on zwłóknieniu, zaczynamy obserwować na skórze symptomy jej starzenia się. Aloes potrafi zmusić fibroblasty do bardziej efektywnej pracy.

CIEKAWOSTKI
Aloes rosnący w warunkach naturalnych, w niczym nie przypomina niewielkiej rośliny, jaką znamy z naszych domów. W naturze spotkać go można m.in. na Wyspach Kanaryjskich i na Madagaskarze. Jest to ogromna, kilkumetrowa roślina, o grubych i mięsistych liściach. Kolor liści jest żywo zielony, może na nich występować woskowaty nalot, a na brzegach liści znajdują się niewielkie kolce. Aloes posiada, jak wszystkie sukulenty, zdolność do magazynowania wody w swoich liściach. Dlatego też liście te są tak sprężyste, o dużej zawartości wody - dochodzącej nawet do 99 procent.

Aloes znajdziecie w bardzo wielu naszych kosmetykach. Poniżej przedstawiamy te według nas najciekawsze:
KIHAKU TOMATO WHITE & CLEAR DAY & NIGHT FACIAL CREAM (SPF30)
MOODS SNAIL& ALOE 98% SOOTHING CARE FACIAL SLEEPING GEL
MOODS SNAIL& ALOE 98% SOOTHING CARE FACIAL CREAM
MOODS SNAIL plus ALOE & CUCUMBER SKIN MOISTENBrak komentarzy

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego