RED WINE - BLOG - Greenasia

Przejdź do treści

Menu główne:

RED WINE

Greenasia
Opublikowany przez w SKŁADNIKI AKTYWNE ·
Tags: redwineczerwonewinoOPCresweratrol
 
In vino veritas, in aqua sanitas (w winie prawda, w wodzie zdrowie) mówili Rzymianie jednak dzisiaj o właściwościach zdrowotnych wina, zwłaszcza czerwonego nie trzeba nikogo przekonywać. Taki sam pozytywny wpływ ma czerwone wino na kondycję i wygląd skóry. Już Kleopatra stosowała maseczki z wina zmieszanego ze zmielonym alabastrem dla poprawienia urody. Dzisiaj możemy korzystać z szeregu kosmetyków zawierających ekstrakt z czerwonego wina a nawet skorzystać z kąpieli w winie :).


EKSTRAKT Z CZERWONEGO WINA - EFEKTY
Jakie działanie ma wyciąg z winogron? Działa łagodząco na podrażnioną skórę oraz nawadnia, rozświetla, odmładza i rozjaśnia cerę. Ponadto pobudza krążenie, oczyszcza oraz nadaje skórze sprężystości jak również łagodzi stany zapalne. W widoczny sposób odmładza cerę.
Ekstrakt z winogron jest często dodawany do kosmetyków antycellulitowych, hamujących powstawanie tkanki tłuszczowej oraz poprawiających metabolizm skóry.
Ekstrakt z nasion Vitis vinifera powoduje wzrost napięcia i odporności ścian naczyń krwionośnych, co poprawia stan cery naczyniowej. Jednym z produktów biochemicznych, tworzących się w wyniku obecności OPC jest tlenek azotu, który jest tzw. wazodilatorem, środkiem rozkurczającym naczynia krwionośne, co poprawia ich ukrwienie.
Jest również doskonały do pielęgnacji cery tłustej, redukuje i normalizuje nadmierne wydzielanie sebum.
Ma działanie nawilżające, poprzez wpływ na wzrost produkcji glikozaminoglikanów, zwiększa nawilżenie w głębokich warstwach skóry.
 Chroni przed szkodliwym wpływem promieniowania UV.

DZIAŁANIE KOSMETYCZNE
   
 • odmładza komórki
 • chroni włókna kolagenowe
 • chroni zasoby kwasu hialuronowego w skórze przed degradacją
 • jest silnym antyoksydantem (spowalnia starzenie się skóry)
 • to naturalny filtr przeciwsłoneczny
 • poprawia mikrokrążenie
 • odświeża koloryt skóry, rozjaśnia przebarwienia
 • poprawia stan cery naczynkowej
 • chroni DNA komórki i chromosomy przed stresem oksydacyjnym akumulującym się z wiekiem

TROCHĘ TEORII
Ekstrakt z pestek winogron dostarcza tych samych substancji, które zawiera czerwone wino i jego główna substancja aktywna – resweratrol, która czas jakiś temu zwróciła uwagę naukowców ze względu na fakt, że mieszkańcy krajów śródziemnomorskich, pomimo spożywania dużych ilości tłuszczu, nie zapadają na choroby tzw. cywilizacyjne. Okazało się, że winorośl zawiera tzw. OPC – oligoproantocyjanidyny czyli oligomeryczne proantocyjanidyny, kompleks około 40 różnych bioflawonoidów. Są to połączenia katechiny, epikatechiny i ich estrów z kwasem galusowym. Otrzymuje się je najczęściej z nasion winogron, żurawiny, kory sosnowej, aronii, kory drzewa cytrynowego, liści leszczyny, wiśni. Badania wykazują jednak, że proantocyjanidyny najlepszej jakości otrzymuje się z miazgi nasion winogron.

Ekstrakt z nasion winogron jest ponadto bogaty w taniny i stylberyny, takie jak resweratrol czy alfa-viniferyna. Oba te związki mają niezwykle interesujące walory kosmetyczne - wykazują aktywność antyoksydacyjną, anty kancerogenną, przeciwgrzybiczą oraz powodują spowalnianie procesów starzenia się organizmu.
 
OPC z kolei działają synergistycznie, jako, że każda z substancji wchodzących w skład kompleksu OPC ma nieco inne zadanie i właściwości. To sprawia, że kompleks jako całość jest bardziej skuteczny niż każdy ze składników oddzielnie.
 
Proantocyjaniny są jednym z bardziej aktywnych biologicznie, naturalnych przeciwutleniaczy, około 50 razy silniejszym niż witamina E i 20 razy silniejszym niż witamina C. Dodatkowo obecność OPC wzmacnia działanie obu witamin i innych pierwiastków śladowych, wzmacniając i wydłużając czas ich działania.

Ekstrakt jest doskonałym surowcem w przypadku takich problemów skórnych jak przedwczesne tworzenie się zmarszczek, oparzenia słoneczne, trądzik, egzemy, łuszczyca, rozstępy, trudności w gojeniu się ran, przebarwienia w postaci tzw. plam starczych.

Procyjanidyny zawarte w ekstrakcie blokują aktywność kolagenazy, elastazy, hialuronidazy i ß-glukuronidazy, enzymów odpowiedzialnych za degradację kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, koniecznych do utrzymania jędrnej, pozbawionej zmarszczek skóry.Brak komentarzy

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego