POMIDOR nieoceniony dla skóry - BLOG - Greenasia

Przejdź do treści

Menu główne:

POMIDOR nieoceniony dla skóry

Greenasia
Opublikowany przez w SKŁADNIKI AKTYWNE ·
Tags: tomatopomidorlikopenantiagineAHA
Pomidor to nie tylko bardzo smaczne i zdrowe warzywo. To też nieoceniony składnik kosmetyków pielęgnacyjnych. W Azji bardzo popularny i pożądany ze względu na swoje właściwości. Ale po kolejni. W kosmetykach używa się albo ekstraktu z pomidora (SOLANUM LYCOPERSICUM (TOMATO) FRUIT EXTRACT) albo olej z pestek pomidora (Solanum Lycopersicum (Tomato) Seed Oil).

W ekstrakcie z pomidorów znajduje się likopen, minerały takie jak potas i magnez oraz witamin: witamina C, tiamina (witamina B1) i kwas nikotynowy (witamina B3) i kwasy organiczne (α-hydroksykwasów, AHA): jabłkowy, cytrynowy, mrówkowy oraz mlekowy.

Likopen to jeden z najsilniejszych antyoksydantów ze wszystkich beta karotenów. Efektywnie więc chroni komórki skóry przed stresem oksydacyjnym również tym wywołanym promieniowaniem UV. Ze względu na obecność węglowodanów, α-hydroksykwasów (AHA) oraz witamin ekstrakt pomidora jest doskonały w utrzymaniu prawidłowej gospodarki wodnej skóry – reguluje utratę wody (TEWL) w warstwie rogowej. Kwasy AHA wpływają również na zwiększenie nawilżenia skóry.
 
Natomiast olej z pestek pomidora tłoczony na zimno zawiera Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe (NNKT): linolenowy (omega-3) 0,5-4%, linolowy (omega-6) 50-60%, oleinowy (omega-9) 18-26%. Olejek ten charakteryzuje się dużą stabilnością i łatwością przenikania do głębszych warstw skóry. Jest idealny zarówno skóry suchej, tłustej jak i mieszanej.

Jakie korzyści przynosi ekstrakt z pomidora naszej skórze:
 
·        oczyszcza i orzeźwia skórę,
·        działa przeciwutleniająco,
·        wyrównuje kolory skóry,
·        usuwa martwe komórki naskórka,
·        zmniejsza worki pod oczami,
·        wzmacnia drobne naczynia krwionośne,
·        dodaje skórze blasku,
·        łagodzi zmiany po trądzikowe,
·        rozjaśnia przebarwienia,
·        zmniejsza w widoczny sposób pory
·        przyśpiesza regenerację skóry.
 
Składnik ten znajdziecie w kilku naszych kosmetykach. Masce w płachcie MOODS SNAIL plus PREMIUM TOMATO PINKISH BRIGHT & YOUNG SKIN. Oraz w zestawie kremów na dzień i na noc KIHAKU TOMATO WHITE & CLEAR DAY & NIGHT FACIAL CREAM (SPF30). W tym ostatnim oprócz ekstraktu z pomidora jest również czysty likopen w kremie na dzień.Brak komentarzy

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego