ALLANTOINA - BLOG - Greenasia

Przejdź do treści

Menu główne:

ALLANTOINA

Greenasia
Opublikowany przez w SKŁADNIKI AKTYWNE ·
Tags: allantoin
Allantoina jest dobrze tolerowana nawet przez najbardziej wrażliwe cery. Zalicza się ją do substancji nie powodujących alergii, uczuleń, ani podrażnień. Jest to składnik niekomedogenny (nie zatyka porów).
Allantoina to składnik o działaniu łagodzącym, przeciwzapalnym i regenerującym, który pobudza podziały komórkowe i dzięki temu sprzyja odnowie i gojeniu uszkodzonego naskórka. Poza tym zmniejsza zaczerwienienie i podrażnienie skóry, działa nawilżająco, zmiękcza i wygładza naskórek, chroni przed czynnikami zewnętrznymi oraz wykazuje również działanie antyoksydacyjne. Jest skuteczna w łagodzeniu wszelkich zmian na skórze. Eliminuje niepożądane skutki występujące na skórze spowodowane używaniem różnego rodzaju detergentów (szczególnie istotne teraz, kiedy używamy częściej środków antyseptycznych).

CZTERY GŁÓWNE KIERUNKI DZIAŁANIA
Działanie keratolityczne. Allantoina powoduje rozkład wewnątrz komórkowej keratyny, wpływa też na desmosomy łączące korneocyty. Pomaga usuwać martwe, zrogowaciałe komórki naskórka, dzięki czemu znajduje zastosowanie m.in. w terapii łuszczycy oraz atopowego i kontaktowego zapalenia skóry.
Działanie regenerujące. Allantoina stymuluje podziały komórkowe i pobudza ziarninowanie, przyspieszając epitelizację, czyli odbudowę naskórka zniszczonego w wyniku procesów zapalnych, urazów mechanicznych, poparzeń. Doskonale sprawdza się też w przypadku odleżyn.
Działanie nawilżające. Dzięki właściwościom higroskopijnym, allantoina pomaga zatrzymywać wodę w naskórku, sprzyja też odbudowie płaszcza hydrolipidowego. Służy do codziennej pielęgnacji cery suchej, a także nawilżania skóry w przebiegu łuszczycy, czy AZS.
Działanie antydrażniące. Badania wykazały, że allantoina w znaczący sposób zmniejsza właściwości innych substancji chemicznych, znajdujących się w składzie kosmetyków

ALLANTOINA - CIEKAWOSTKI
Wspomaga również złuszczanie warstwy rogowej, ponieważ rozpuszcza cement międzykomórkowy, który scala komórki. Dzięki temu skóra staje się bardziej wygładzona.
Allantoina to pochodna mocznika, występująca w naturze w żywokoście, którego liście były stosowane zgodnie z ludowymi tradycjami jako gojące okłady na skaleczenia, obrzęki i drobne rany.
Łagodzące działanie allantoiny odkryto podczas opieki nad żołnierzami rannymi w czasie I wojny światowej - odkryto wówczas, że przyspiesza ona gojenie i łagodzi ból.

ALANTOINA W NASZYCH KOSMETYKACH:Brak komentarzy

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego