Róża pomarszczona (Róża Japopńska) - BLOG - Greenasia

Przejdź do treści

Menu główne:

Róża pomarszczona (Róża Japopńska)

Greenasia
Opublikowany przez w SKŁADNIKI AKTYWNE · · Download rosa_rugosa_pol.mp4
Tags: róża
RÓŻA POMARSZCZONA (RÓŻA JAPOŃSKA) - doskonale wszechstronna
Główną zaletą Róży Pomarszczonej (Różna Japońska) jest wysoka zawartość witaminy C. Dodatkowo zawarta w róży witamina C jest trwała i nie ulega szybko utlenieniu i rozkładami. Ma zbawienny wpływ na wygląd i stan skóry. Wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych. Chroni komórki przed stresem antyoksydacyjnym. Intensywnie nawilża i zatrzymuje wilgoć w skórze. Szczególnie polecany do cery suchej, dojrzałej i zniszczonej. Ale również korzystna jest dla cery tłustej i trądzikowej. Dodatkowo róża japońska pomaga rozjaśnić cerę poprzez zmniejszenie widoczności plam pigmentacyjnych, piegów i ożywienie kolorytu.

SKŁAD I DZIAŁANIE
Owoce róży japońskiej są niezwykle bogatym źródłem witaminy C (w 100 g owoców róży pomarszczonej znajduje się w zależności od odmiany 1200–2500 mg witaminy C). Dostarcza także innych cennych związków, jak witaminy: A, E, K, B1, B2, garbniki, kwasy organiczne, flawony, cukry. Zawiera także flawonoidy, które spełniają funkcję naturalnych przeciwutleniaczy. Olejek z płatków róży to także bogate źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, które odżywiają skórę i utrzymują  jej optymalne nawilżenie. Zawiera również dużą ilość witaminy A, która intensywnie regeneruje skórę. Oraz wspaniale łagodzi stany zapalne.
W róży wyodrębniono ponad 130 związków bioaktywnych. Pektyny, aminokwasy, organiczne kwasy owocowe i witaminy odmładzają cerę zapewniając jej elastyczność i gładkość. Zawartość hydrokwasów o właściwościach złuszczających sprawia, że kosmetyki zawierające ten składnik idealnie sprawdzają się przy cerze zanieczyszczonej, tłustej. Jak również trądzikowej ponieważ zmniejszają ilość zaskórników i zapobiegają ich tworzeniu się.

EKSTRAKT Z RÓŻY JAPOŃSKIEJ ZNAJDZIECIE W MOODS FLOWER SNAIL ROSE FACIAL MASK
Brak komentarzy

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego