WITAMINA A - BLOG - Greenasia

Przejdź do treści

Menu główne:

WITAMINA A

Greenasia
Opublikowany przez w SKŁADNIKI AKTYWNE ·
Tags: witaminaA
WITAMINA A
Retinol (witamina A) odmładza skórę, ujędrnia, rozjaśnia i regeneruje naskórek. Na początku stosowania, przez pierwsze kilka tygodni działa tylko na naskórek – poprawia jego koloryt, rozjaśnia go, likwiduje przebarwienia a także wygładza. Przy dłuższym stosowaniu witamina A zaczyna działać także w skórze właściwej. Ujędrnia żywą warstwę skóry, wzmacnia włókna kolagenowe, dzięki czemu przywracana jest jej sprężystość.
Aplikowana w kremach witamina A utrzymuje się w skórze przez 72 godziny. Osoby przebywające na słońcu przez jedną godzinę tracą witaminę A w skórze, którą organizm odbudowują przez odpowiednią dietę, dopiero po ok. tygodniu. Dlatego należy ją systematycznie i stale uzupełniać.
Aktywną formą witaminy A jest kwas retinowy (tretionina) – dostępny jedynie w produktach farmaceutycznych (sprzedawanych na receptę). Jest to forma najbardziej aktywna biologicznie ale też jej stosowanie wymaga ostrożności.

POCHODNE WITAMINY A
Retinoidy czyli pochodne witaminy A, to jedne z najlepiej przebadanych składników kosmetycznych o udokumentowanej skuteczności. Ich wielokierunkowe działanie stymuluje produkcję kolagenu i elastyny oraz hamuje ich degradację. Normalizuje procesy rogowacenia naskórka, redukuje przebarwienia i naprawia zniszczenia spowodowane promieniowaniem słonecznym. Normalizuje pracę gruczołów łojowych, poprawia napięcie, sprężystość oraz koloryt skóry poprzez tworzenie nowych naczynek krwionośnych. A co najważniejsze działanie to jest udokumentowane licznymi badaniami klinicznymi.
Istnieją różne formy witaminy A, o różnej intensywności działania. Najsłabszą ale jednocześnie najtrwalszą są retinyl palmitate lub pro-retinol. Kolejne pod względem siły działania to retinol - retinaldehyd lub retinal i tretinoina (kwas retinowy). Każda z tych form, aby zadziałać musi zostać przekształcona w skórze do kwasu retinowego, najsilniejszej formy retinoidów.
Brak komentarzy

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego